انتخاب تابلو در دکوراسیون اداری

خانه / مقالات  / انتخاب تابلو در دکوراسیون اداری
Selection of boards in office decoration

انتخاب تابلو در دکوراسیون اداری

بعد از تغییرات انجام شده در دکوراسیون اداری متوجه می‌شویم که لازم است به دیوارهای فضا توجه کنیم. تنها رنگ کردن دیوارها، دکوراسیون را تکمیل نمی‌کند. احتمالا برای زیباتر کردن آن باید به فکر نصب چند تابلوی زیبا باشید. اما انتخاب تابلو در دکوراسیون اداری نیاز به بررسی نکاتی دارد.
نمایش تصویر در تابلوها به ۲ شکل وجود دارد. در برخی از تابلوها تصویر به صورت یک قسمتی است. در واقع هر تابلو نشان دهنده تمام موضوع است. اما برخی از تابلوها نشان دهند بخشی از تصویر هستند و باید به صورت دنباله دار نصب شوند.
برای انتخاب تابلوها باید به کاربرد آن هم توجه داشته باشید. اگر قرار است این تابلو بر روی دیوارهای فضای اداری نصب شود، باید با این فضا همخوانی موضوعی داشته باشد. در واقع شما باید با توجه به فضای مورد نظر انتخاب خود را انجام دهید. اگر در فضای شرکت اتاق بازی دارید، برای انتخاب تابلو می‌توانید از طرح‌های متنوع‌تری استفاده کنید تا با یک نگاه مخاطب را با کاربرد اتاق آشنا کنید.
در فضای لابی شرکت می‌توانید تابلوها را هماهنگ با رنگ مبلمان اداری انتخاب کنید. امروزه سبک مینیمال طرفداران زیادی پیدا کرده است. می‌توانید از تابلوهایی با این سبک برای فضای لابی شرکت خود استفاده کنید. البته چیدمان و سبک دکوراسیون شما هم باید با این سبک انجام شده باشد تا در نهایت یک زیبایی بی‌نظیر در دکوراسیون خود ایجاد کنید.

انتخاب تابلو در دکوراسیون اداری

این که چند تابلو در یک فروشگاه را ببینید و به دلیل سلیقه شخصی خود آن‌ها را خریداری کنید، کار جذابی انجام نداده‌اید. شما باید تشخیص دهید که با چیدن تابلوها در کنار هم چه نمایی برای دیوار ایجاد خواهید کرد. در واقع قبل از خرید در ذهن خود تصور کنید که تابلوها بعد از نصب با رنگ دیوار هماهنگی دارند یا خیر. علاوه بر این زمانی که در کنار هم نصب شوند، آیا هارمونی مناسبی دارند؟
قاعدتا اگر از علم دکوراسیون آگاهی ندارید و تا به حال تجربه این کار را نداشتید، بهتر است با یک تیم طراح دکوراسیون مشورت کنید. آن‌ها با بررسی شرایط فعلی دکوراسیون شما، بهترین پیشنهاد را ارائه می‌کنند.
تابلوها می‌توانند دکوراسیون شما را تکمیل کنند. برای انتخاب هر یک از آن‌ها باید رنگ وسایل و سبک چیدمان را در نظر بگیرید. البته انتخاب تابلو برای فضاهای اداری کمی چالش بیشتری هم دارد. این تابلوها دقیقا باید برای فضای کاری مناسب باشند.
بسیاری از مدیران شرکت‌ها ترجیح می‌دهند تابلوهایی را در فضای کاری خود نصب کنند که جملات انگیزشی بر روی آن نوشته شده باشند.

به شکل هندسی تابلو توجه کنید

علاوه بر این که باید به طرح تابلو در دکوراسیون اداری توجه کنید، لازم است شکل هندسی آن هم بررسی کنید. کنار هم قرار دادن تابلوها در یک خط عمودی یا افقی قدیمی شده است. تنوع اشکال هندسی تابلوها فرصت خلاقیت بیشتری به ما داده است. برای مثال تابلوهایی با فرم دایره را در ذهن بیاورید. شاید اگر این نوع از تابلوها را به صورت نیم دایره نصب کنید، نمای زیباتری ایجاد کند.
ممکن است تابلوهای انتخابی شما در سایزهای مختلفی باشند، اما همه آن‌ها یک شکل هندسی داشته باشند. در این صورت می‌توانید تابلوهای بزرگتر را در چند نقطه مختلف یک دیوار نصب کند و تابلوهای کوچکتر را در اطراف آن نصب کنید.
برخی از تابلوها دارای تصویر دنباله‌دار هستند. یعنی هر تابلو نشان‌دهنده قسمتی از یک تصویر بزرگ است که شما را مجاب می‌کند آن‌ها را با چینش خاصی به دنبال هم نصب کنید. برای نصب این تابلوها، جهت جلوگیری از اشتباه می‌توانید ابتدا آن‌ها را بر روی زمین بچینید و به ترتیب هر کدام را در جای خود نصب کنید.

 

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید