انتخاب درست یک میز اداری

خانه / مقالات  / انتخاب درست یک میز اداری
Office desk selection

انتخاب درست یک میز اداری

کار اداری در دفاتر انجام می‌شود، هر کس که در ادارات مشغول باشد لاجرم یک میز اداری می‌خواهد. استفاده درست از فضا و مکان یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در طراحی میزهای اداری در همه شرکت های لحاظ می‌شود. آیا فضایی که شما در آن کار می‌کنید، پذیرای میز اداری خاصی که انتخاب می‌کنید هست؟ کاری که می‌خواهید کارمند، مدیر، منشی و یا هر کس دیگری، که پشت این میز می‌نشیند، انجام دهد، با آن میز اداری سازگار است؟

میز اداری و راحتی در کار

میز اداری را باید در دو کلمه خلاصه کرد.

  • راحتی برای کاربر
  • سادگی در یک نگاه

ما در این مقاله به این دو اصل می‌پردازیم تا تمام میزهای اداری را با این دو معیار بسنجیم.
ابتدا باید بگوییم که میز اداری برای مکعب گروپ همه میز‌هایی که در یک اداره یا دفتر و یا مطب پشت آن می‌نشینند را در بر می‌گیرد. یعنی

  • میز کارمندی
  • میز کار گروهی
  • میز نهارخوری اداری
  • میز کنفرانس
  • میز پذیرش منشی
  • میز مدیریتی

حالا به سراغ معیار اول برویم یعنی سادگی

مکعب گروپ در رزومه خود و در تفکر معماری خود، تقریبا جایی را برای مدل‌های کلاسیک باقی نگذاشته است و بیشتر طرح هایی که تا به امروز طراحی کرده و ساخته است، در ساختار های مدرن می‌گنجد. برای همین عملا شرح این دو اصل مهم، یعنی راحتی و سادگی، تقابل بین مدل های کلاسیک و مدرن طراحی داخلی و طراحی میز اداری است.
میز اداری شما در نگاه اول چگونه به نظر می‌آید. اگر پاسخ شما معمولی است، باید بدانید بدترین انتخاب ممکن را انجام داده‌اید. زیرا میز اداری معمولی نظیر آن چیز که در ادارات دولتی و کهنه و فرسوده می‌بینید، چیزی است که بدترین تأثیر را بر روی تفکر شما می‌گذارد. روند روزمرِّگی شما از همین میز معمولی شروع می‌شود. افسردگی و سرخودردگی از کار طولانی به واسطه‌ آن است که میز اداریتان تأثیر روانی مثبتی را بر روی شما نمی‌گذارد. شاید با آن کمی هم ناراحت باشید. دست شما در ارتفاع مناسبی قرار نگیرد دست و پای شما به گوشه های تیز و بر آمده آن گیر کند. همین اتفاقات کوچک و جزئی سبب می‌شود یک حس بد به صورت دومینویی تمام فضای ذهن شما را انباشته کند. و در پایان روز حس بدی نسبت به همه چیز داشته باشید. با تکرار این حس بد در محیط کار شما آرام آرام تمام علاقه خود را به کار از دست می‌دهید و همین ابتدای بد کار کردن شما ست.

سادگی میز اداری چه مزیت هایی دارد

میز اداری ساده آنچنان که دو خط و یک صفحه از پایه و عرصه آن به چشم آید، محیط شما را بازتر و نورانی‌تر نشان می‌دهد. حالا در کنار این میز زیبا باید به سراغ چند المان ساده برای رنگ آمیزی فضا بروید. مانند یک تابلو یا یک یا چند گلدان آپارتمانی.
میز اداری شما چون ساده و کم حجم است خود را به فضای اطراف تحمیل نکرده و جا را برای انواع اکسسوری‌های محیط خالی می‌کند. تفاوت اصلی میز اداری مدرن با هر کاربری که می خواهد باشد، با میزهای معمولی و حتی کلاسیک و اشرافی، در این است که اگر بر روی میز کلاسیک خود یک یا چند المان تزئینی بگذارید، میز شما به شدت شلوغ و به هم ریخته به نظر می‌آید. حال آن که اگر میز اداری مدرنی را انتخاب کرده باشید، که البته به همان اندازه و ابعاد باشد، با قرار دادن چند المان تزئینی هم باز میز شما ساده و خلوت به نظر می‌آید.
میز کار شما یکی از مهم ترین صحنه هایی است که روزی چند بار آن را می‌بینید و حال اگر این میز شلوغ به هم ریخته و البته بدون هیچ هارمونی رنگی خاصی با محیط اطراف شما باشد، بی‌گفتگو شما را آزار می دهد.
به یاد داشته باشید کسانی که در یک دفتر به کار مشغول‌اند اعم از کارمند و مدیر هر روز بیشتر وقت بیداری خود را با صحنه یک میز اداری رو به رو هستند. پس به یک طراحی تخصصی از مکعب گروپ اعتماد کنید تا حس خوب کار در شما شروع شود.

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید