اهمیت پارتیشن اداری بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید

خانه / مقالات  / اهمیت پارتیشن اداری بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید
Importance of office Partition

اهمیت پارتیشن اداری بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید

اهمیت پارتیشن اداری دلایل گوناگونی دارد. در نگاه اول پارتیشن‌های اداری ممکن است فقط یک افزودنی خوب برای دفتر بنظر برسند. اما مزایای پارتیشن اداری بیش از این موارد است. در این مطلب وبسایت مکعب گروپ می‌خواهیم درباره اهمیت پارتیشن اداری در طراحی دکوراسیون اداری نکاتی را با شما در میان بگذاریم.پارتیشن‌های اداری دیوارهای داخلی دفتر کار شما را کوتاه و شفاف می‌کنند؛ و این ویژگی می‌تواند مزایای مختلفی را ایجاد نماید. به عنوان مثال، در مقاله‌ای که اخیرا در مورد نورپردازی و روشنایی در محیط اداری نوشتم؛ به اهمیت پارتیشن اداری در بهبود شرایط نورپردازی و استفاده از نور طبیعی پرداختم. به طور خلاصه افزایش گستره توزیع نور مصنوعی و دسترسی داخلی‌ترین نقاط دفتر به نور طبیعی، یکی از مزایای پر اهمیت پارتیشن اداری شیشه‌ای است.
در ادامه مزایای استفاده از پارتیشن اداری را نیز بازگو می‌کنیم.

هزینه

نصب دیوارهای واقعی با آجر و ملات و… می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد. انتخاب پارتیشن‌های اداری به این معنی است که شما در مقداری از این هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهید کرد. علاوه بر این، پارتیشن‌های اداری می‌توانند به صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی کمک کنند. چون نور طبیعی بیشتری به دست می‌آورید؛ و بدون نیاز به صرف پول برای نیروی کار و نورپردازی بیشتر، می‌توانید منابع مالی را برای سایر بخش‌های شرکت اختصاص دهید. همچنین ارتباط جریان هوا در چنین فضایی کمک می‌کند که دمای کل محیط یکسان شود؛ و در مصرف انرژی برای سرمایش و گرمایش نیز صرفه‌جویی کنید.

احساسی شبیه به دفاتر باز

در حالی که دفاتر باز برای همکاری عالی هستند؛ یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف آنها این است که کارکنان در آن چیزی به نام حریم خصوصی ندارند. اگر یک گروه می‌خواهد یک جلسه را برگزار کند، ممکن است مجبور شوند از محل خارج شوند؛ که این موضوع می‌تواند وقت و انرژی کارکنان را بگیرد. پارتیشن اداری می‌تواند این مشکل را با ارائه یک حریم خصوصی گروهی، زمانی که نیاز به بحث در مورد مسائل مهم است حل کند. شیشه‌های مات یا رنگی می‌توانند به حفظ حریم خصوصی آنها حتی بیشتر کمک کنند؛ در حالی که به طور کلی ظاهری منحصر به فرد و زیبا به دفتر شما می‌دهند. پارتیشن‌های اداری به کارکنان کمک می‌کنند که در عین اینکه یک تیم محسوب می‌شوند؛ همچنین می‌توانند دارای محیط‌های جداگانه و خاص خود باشند.

راه اندازی و نصب سریع‌تر

علاوه بر هزینه کمتر از یک دیوار، پارتیشن شیشه‌ای سریع‌تر نیز نصب می‌شود. اگر در حال تعمیر یا جایگزینی یک ساختمان جدید هستید؛ با پارتیشن اداری روند کار بسیار سریع‌تر انجام خواهد شد. در این حالت هزینه زمان هم به نفع شما کاهش می‌یابد. همانطور که هر شرکتی که تجدید ساختار اداری را تجربه کرده است می‌تواند به شما بگوید؛ هرچه سریع‌تر بتوانید دفتر خود را کامل کنید بهتر است.

یکی دیگر از علل اهمیت پارتیشن اداری این است که آنها یک راه حل عالی برای کسانی است که مایل به داشتن یک دفتر باز، بدون استفاده از روش طراحی دکوراسیون اداری به سبک کاملا باز هستند. با استفاده از پارتیشن اداری، بخصوص پارتیشن‌های شیشه‌ای، شما یک دفتر روشن، شیک و کاملا کاربردی را دریافت خواهید کرد. دفتری که در آن کارکنان زمان و فرصت برگزاری جلسات و صحبت خصوصی در میان خود دارند؛ افراد کمتر در ساختمان رفت و آمد می‌کنند؛ و در نتیجه زمان کار را از دست نمی‌دهند. در نهایت از دیدگاه مالی، افزایش بهره‌وری کارکنان و کاهش هزینه‌های طراحی و اجرا، اهمیت پارتیشن اداری را به عنوان یک روش تقسیم‌بندی فضا در دفاتر اداری مشخص می‌کند.

در صورتی که درباره انواع پارتیشن اداری سوال و ابهامی دارید؛ همکاران من در مکعب گروپ، آماده پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید