برنامه های اتاق مجازی (۳D) آنلاین رایگان (قسمت دوم)

خانه / مقالات  / برنامه های اتاق مجازی (۳D) آنلاین رایگان (قسمت دوم)
نرم افزارهای 3D

برنامه های اتاق مجازی (۳D) آنلاین رایگان (قسمت دوم)

 1. Autodesk Homestyler
  Autodesk، خالق AutoCAD، REVIT و ۳ds Studio Max، برای برنامه های طراحی حرفه ای خود برای قابلیت های طراحی ساختمان ها، مدل سازی اطلاعات ساختمان ۳D و رندرینگ ۳Dشناخته شده نیز است. این برنامه همچنین یک برنامه عالی به نام Homestyler برای برنامه ریزی فضاهای خانه / دفتر / آپارتمان دارد.این برنامه کاربر پسند، مانند برنامه های حرفه ای دیگر این شرکت، نیازی به آموزش رسمی ندارد. در طراحی تان می توانید خیلی راحت ابعاد و حتی زاویه های دیوار ها را با درگ اند دراپ رسم کنید.

  تنوع درها و پنجره ها خیلی زیاد است و به هیچ دانش قبلی نیاز ندارد. ابزارهای Homestyler’s 3D floor planner و ۳D room designer در اولین استفاده رایگان هستند و افراد حرفه ای در صورت نیاز می تواند نسخۀ Homestyler PRO را خریداری کنند.

  ابزار furnish and decorate به شما امکان می دهد کابینت، لوازم خانگی، مبلمان و تقریبا هر آیتم دکوری که شما فکرش را بکنید انتخاب کنید. سپس به سلیقۀ خود فضای را با فرش و کالاهای دیگر از تولید کنندگان مختلف تزئین کنید. وقتی طراحی تان تکمیل شد، می توانید آن را چاپ کنید.

  ۷-The Home Renovator
  برنامه بعدی برای کسانی است که می خواهند همه کارها را خودشان انجام دهند. بعد از اینکه طرح کلی فضا را مشخص کردید، آماده که مواد و مصالح را بخیرد و کار را شروع کنید، درست است؟ Home Renovator به شما امکان می دهد از میان پروژه های (طراحی / ساخت) عایق، تیغه، رنگ، کاشی و سرامیک، کاشی سقف و کف انتخاب نمایید.

  شما می توانید با استفاده از ورک شیت های رایگان سایت، فضا را اندازه گیری کنید، اندازه ها را وارد کرده و ابزار مورد نیاز خود را بررسی کنید. سپس یک گزارش دریافت می کنید که میزان مواد لازم برای پروژه تان و قیمت تقریبی و دستورالعمل های لازم در آن آورده شده است.

  ۸-Sweet Home 3D
  این نرم افزار ۳D برای کسانی ایده آل است که می خواهند گزینه های سفارشی سازی بیشتری داشته باشند. نرم افزار آنلاین رایگان است. همچنین برای ذخیره کردن و ایجاد تغییر در طراحی ها، می توانید نسخه پیشرفته تر Sweet Home 3D را دانلود کنید.

  اینترفیس، دارای چهار بخش است. می توانید لوازم را بر اساس نام از کاتالوگ مبلمان انتخاب کنید، و سپس آنها را مستقیما وارد طرح کنید. فهرست مبلمان، ابعاد هر وسیله را با نام و اندازه مشخص می کند.

  طرح خانه، یک فرمت ۲D از دیوارها، پنجره ها، درها و مبلمان ها (از بالا) نشان می دهد. نمای ۳Dخانه، طرح شما را به صورت سه بعدی نشان می دهد، بنابراین می توانید طرح را تجسم کنید.

  برای وارد کردن طرح تان به برنامه، آن را به Sweet Home 3D ایمپورت کرده، اندازه گیری کنید و بر اساس طرح تان پیش بروید تا مجبور نشوید به حدس و گمان متوسل شوید. این برنامه در کل خیلی ساده است، اما برای کسانی که می خواهند از برنامه مجازی ۳Dخود تجربه بیشتری کسب کنند، ویژگی های پیشرفته ای هم دارد.

  ۹-SmartDraw
  SmartDraw مجموعه ای از برنامه های گرافیکی و بصری، از جمله نمودار پروژه، جدول زمانی، نمودار بازاریابی و نمودار گردشی ارائه می کند. در زیر نمودار گردشی، طرح های طبقه و اتاق وجود دارد.

  این برنامه به شما امکان می دهد طرح های خود را هم در سطح مبتدی و هم در سطح حرفه ای طراحی و سفارشی سازی کنید. می توانید از آن برای برنامه ریزی فضاهای اداری، آپارتمان، اتاق و حتی آسانسور استفاده کنید. SmartDraw به درد افراد و یا یک کسب و کارهایی می خورد که نمی خواهند به هزینه زیادی برای نرم افزار های طراحی صرف کنند. این برنامه یک دوره آزمایشی رایگان دارد و اگر از آن راضی بودید می توانید برنامه کامل را بخرید.

  SmartDraw با داشتن انواع تقریبا بی نهایت مبلمان، اتومبیل، مصالح ساختمانی و طرح های پیش نصب، دست شما را برای طراحی از می گذارد. اگر در کار با کامپیوتر مهارت دارید و از اضافه کردن محتوا و مشخصات زیاد به طراحی خود لذت می برید، این برنامه برای شما ایده آل است.

  ۱۰-HomeByMe
  HomeByMe یک ابزار طراحی رایگان قابل دانلود است. ابتدا فضای مورد نظر خود را به صورت ۲D می سازید و سپس مبلمان و لوازم جانبی را به آن اضافه می کنید. وقتی آماده شد می توانید آن را به ۳D تبدیل کنید و طرح کلی را ببینید.

  برنامه های مجازی ۳D آنلاین رایگان زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها فضای مورد نظر خود را طراحی، رسم و مشاهده کنید. بسته به سطح مهارت، هدف و نحوۀ ارائه نقشه های نهایی خود، می توانید از میان این برنامه ها انتخاب کنید.

  این فهرست ۱۰ مورد از بهترین برنامه و ابزار مجازی آنلاین رایگان، چه بخواهید یک خانه با مشخصات شخصی خود بسازید، چه صرفا برایتان جنبۀ سرگرمی دارد، به شما کمک خواهد کرد.

۱ Comment
 • آوا حسین پور

  پاسخ تیر ۱۳, ۱۳۹۶ ۹:۲۱ ق.ظ

  ممنون از مطالب عالیتون و سپاس

دیدگاه خود را ثبت کنید