تزئینات در دکوراسیون داخلی (بخش دوم)

خانه / طراحی دکوراسیون داخلی  / تزئینات در دکوراسیون داخلی (بخش دوم)
دکوراسیون داخلی-مبلمان-تزئینات

تزئینات در دکوراسیون داخلی (بخش دوم)

درادامه مطلب قبل در اینجا به دو اصل حالت وشخصیت از اصول طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم.

حالت

حس و حال اتاق با انتخاب رنگ، سبک مبلمان، میزان بافت و الگو هایی که انتخاب میکنید و در نهایت لوازم تزئینی توسط شما تعیین می شود. از آن جایی که در زمان خلق حس و حال خانه و تعیین تم (مضمون) در میان ایده های متنوع موارد بسیاری برای تفکر و در نظر گرفته شدن وجود دارند، این کار به نظر بسیار سرگرم کننده و جذاب است. در اینجا به فاکتور هایی که شما باید در زمان تعیین حس و حال منزل در نظر بگیرید اشاره شده است:

بخش الهامات:

ساده ترین راه برای شروع دکوراسیون داخلی بهره گیری از ایده ها و الهامات است. کوسن، یک روسری مورد علاقه و حتی تصویریک مجله نقاط خوبی برای شروع هستند. سعی کنید اشیایی که برای الهامات انتخاب می کنید عاقلانه و منطقی باشند و مطمئن باشید که زمانی که به آن ها نگاه میکنید احساس خوبی را برای شما ایجاد می کنند. این پایه و اساس انتخاب الگوها، بافت هاف رنگ ها و در کل تم (مضمون) است.

تم(مضمون):

چیزی که از آن الهام گرفته اید را تجزیه تحلیل کرده و برای ان یک نام تم (مضمون) بسازید. برای مثال یک کوسن ملیله دوزی شده با طرح های گیاهی در زمینه ای مشکی رنگ مکن است ایده ای برای انتخاب کاشی به شکل باغ سرسبز رسمی باشد. توانایی توصیف نام تم (مضمون) و تمامی ایده های حمایت کننده خود را داشته باشید. چاپ طرح گیاهان، دیوار های راه راه، رنگ های گیاهی و گلی، پارچه و اثاثیه رسمی، چوب های تیره و تزئینات مشکی باید با این تم خاص هماهنگ باشند.

نشانه رنگ:

رنگ همیشه باید با مضمون هماهنگ باشد. اکثر اوقات مناسب ترین رنگ ها در الگو و طراحی چیزی که از ان الهام گرفته اید قابل مشاهده است. به طور کلی بهتر است در طراحی یک اتاق از سه رنگ استفاده کنید: رنگ غالب، رنگ به کار رفته شده در دیوار ها، فرش و پس زمینه های پارچه؛ رنگ ثانویه در سراسر پارچه ها و وسیال تزئیناتی اتاق دیده می شوند، و رنگ های جزئی که برای افزودن هیجان و انرژی به اتاق به کار برده می شوند

الگو ها:

راه راه، چهار خانه، گلدار و ساده تنها چند طرح محدود هستند که می توانید مطابق با مضمون از آن ها در طراحی خانه استفاده کنید.

با در نظر گرفتن سه نکته شما می توانید الگو ها را باهم ترکیب کنید:

رنگ پس زمینه را یکسان انتخ<اب کنید.

از همرنگ بودن الگو ها اطمینان حاصل کنید.

به مقیاس و سایز الگو ها تنوع بدهید.

بافت:

استفاده از وسایل بسیار لطیف و درخشان و یا دارای بافتی درشت و روستایی در کمترین زمان خسته کننده خواهد شد. تنوع به خرج دهید تا محیطی جذاب ایجاد کنید. حتی یک الگو می تواند به عنوان بافت مورد استفاده قرار بگیرد. بسیاری از چاپ ها به نظر بعد دار مرسند و بنابرین به طرح دکوراسیون شما عمق می بخشد.

اسباب و اثاثیه:

جدا از کاربردی بودن، لوازم منزل شما نقش مهمی را در حفظ تم (مضمون) شما ایفا می کنند. ممکن است برخی از تکه های لوازم شما به نظر کابردی بیایند اما رنگ و استایل آن با تم منزل شما هماهننگی نداشته و تو ذوق بزنند. سعی کنید مشکل عدم هماهنگی آن ها را با دوختن روکش، استفاده از سفرع و یا نقاشی حل کنید. در نهایت می توانید آن را از اتاق خارج کنید.

شخصیت :

این هم شانس شما برای زدن مهر شخصیت بر یک خانه خوب طراحی شده. این هم چند استراتژی:

استفاده از لوازم تزئینی:

عکس، گلدان، کوسن و قالیچه ها بخشی جدا نشدنی در پلان دکوراسیون هر فضایی هستند. به طور کلی این لوازم نیز باید با مضمون شما هماهنگ باشند. اما در این قسمت شما می توانید انعطاف پذیر تر باشید. یک عکس آنتیک می تواند به خانه ای مدرن تنوعی زیبا هدیه کند. لوازم تزئینی خانه می توانند بر دیوار، طاقچه، اثاثیه خانهف روی میز ها، و کف قرار بگیرند. آن ها می توانند کوسن، نقاشی و یا عکس باشند.

وسواس:

در طرح دکوراسیون شما این امری اختیاری است اما با هر گونه کیفیت استریلی که شما ممکن است با تمام راهنما هایی که به طور جدی دنبال کرده اید مقابله می کند. یک اتاق نشیمن روستایی زیبا با پارچه ای سرگرم کننده در بالای شومینه مقابله می کند.

غیر منتظره:

علایق نباید وسواسی بشوند، آن ها می توانند چیزی کاملا غیر منتظره در فضای خانه باشند مانند یک سقف رنگی!

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید