طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری

اگر که شما به این فکر افتاده اید تا فضای داخلی محیط اداری شرکت خود را به مدرن ترین و به روز ترین حالت پیاده سازی نمائید می توانید با این مجموعه که کاملا در این حوزه تسلط دارد همکاری داشته تا شما را راهنمایی کنیم که چطور از فضای اداری خود لذت ببرید و بهره ی کافی از محیط را داشته باشید دکوراسیون اداری نیز باید با ذوق هنری و زیبا شناسی محیط پیاده سازی شود.

اگر هر روز هفته کار کردن برایتان کسل کننده شده ، شاید زمان آن رسیده که دستی به سر و روی محیط کاری خود بکشید. اما قبل از اینکه بخواهید رنگ کاری و تغییر دکوراسیون را شروع کنید ، باید به دقت فکر کنید که می خواهید فضا را چطور طراحی کنید ، و اینکه آیا این طراحی با فرهنگ و محیط شرکت تان همخوانی دارد یا نه. کارشناسان طراحی همیشه بر این عقیده بوده اند که هماهنگی طراحی دفتر کار با فرهنگ محیط کار ، می تواند بهره وری را بهبود دهد.

محل کار شما مهم است

بررسی های اخیر نشان داده است که نزدیک به ۹۰ درصد از افراد در سراسر جهان از محیط کار خود راضی نیستند ، و مهم ترین دلیل آن هم نداشتن حریم خصوصی در محیط کار است. به گفتۀ مگ اونیل (Meg O’Neil) ، طراح ارشد و توسعه برنامه های کاربردی پیشرفته و بازاریابی در استیل کیس ، دفتر های کار باز و پارتیشنی ، برای تسهیل همکاری و شفافیت خیلی خوب هستند ، اما حفظ حریم خصوصی و تمرکز را برای کارمندان امروزی به یک چالش واقعی تبدیل کرده اند.

در طراحی دکوراسیون اداری باید موضوع حریم خصوصی در نظر گرفته شود ظاهراً همه با نداشتن حریم خصوصی در محل کار مشکل دارند. که این مضوع بر تعامل ، عملکرد و رضایت از کار تاثیر سوء دارد.

یکی از بزرگترین مزایای یک فضای کاری خوب – که حریم خصوصی در محیط کار را فراهم می کند – افزایش تعامل و بهره وری در میان افراد است. از میان ۱۱ درصدی که در نظرسنجی ، از محیط کار خود راضی بودند ، اکثریت (۸۸ درصد یا بیشتر) آنها گفتند که محل کار شان به آنها این امکان را می دهد که به راحتی تمرکز کنند ، بدون مزاحمت کار تیمی انجام دهند ، محل کار خود را بر اساس وظایف خود انتخاب کنند ، و به شرکت و فرهنگ آن احساس تعلق داشته باشند.

” داشتن انواع فضاهای کاری در هر دفتر کار ، که به سبک کار و وظایف مختلف متناسب باشد ، کلید تضمین این نکته است که همۀ کارمندان می توانند به بهترین نحو کار خود را انجام دهند. فضاهای کاری جداگانه دارند روز به روز کوچک و کوچکتر و مرزهای بین آنها کمتر می شوند ، جدا کردن فضاهای کاری از هم برای اکوسیستم فضای کاری بسیار مهم است “.

از آنجایی که مردم می توانند هر جایی کار کنند ، شما باید فضایی در اختیارشان قرار دهید که از کار کردن در آن خوشحال شوند.

” واقعیت این است که هدف همه ما از کار کردن در کنار هم یکی است ، بنابراین فضای کاری واقعا مهم است. اکثر مردم بیشتر وقتشان را در محیط کار می گذرانند. اگر در یک فضای کسل کننده کار کنید ، چه چیزی الهام بخش تان خواهد شد؟”

مکس چاپووسکی (Max Chopovsky) ، بنیانگذار Chicago Creative Space، شرکتی که در زمینه طراحی و فرهنگ محیط کار ، ویدئو و محتوای رسانه ای تولید می کند ، صحبت های مشابهی داشته است : همانطور که یک شرکت رشد می کند و می تواند برای یک فضای کاری خوب سرمایه گذاری کند ، محیط کار باید نمایندۀ فرهنگ شرکت باشد. این یعنی باید از کارمندان شرکت در مورد شرایط کار ایده آل نظر سنجی شود و این بازخورد ها در فضای کاری اعمال شوند.

“شاید بتوان گفت فرهنگ محیط کار از فضای کاری مهم تر است. ما می توانیم فضا را تحت تاثیر قرار دهیم ، اما فرهنگ خود به خود اتفاق می افتد. ما از طریق تیم می توانیم بر فرهنگ کاری تاثیر بگذاریم”.

فرهنگ کاری مثبت ، انگیزه می دهد

فرهنگ فقط محدود به تزئینات محیط کار نیست بلکه مهم تر از آن ، تأثیری است که یک شرکت بر روی کارکنان خود می گذارد.
“هر اتفاقی که در سازمان ها می افتد ، چه خوب چه بد ، را باید به فرهنگ نسبت داد. کیفیت و طراحی دکوراسیون اداری باعث می شوند کارمندان با یک دیگر و با مشتریان با اعتماد ، احترام و عزت رفتار کنند.فرهنگ همچنین می توانید روح تعامل تعاونی و کار گروهی را به شرکت بدمد ، و موجب افزایش کیفیت و بهره وری خدمات رسانی شود. و یا برعکس ، می تواند کارکنان را خسته و نا امید کنید به طوری که وظایفشان را از فقط به صورت روتین و با بی علاقگی انجام دهند.”

ارزش های یک شرکت بسیار مهم هستند و اگر شرکت به آنها نرسد ، بیشترین تاثیر را بر احتمال کار نکردن کارمندان می گذارد.

بر اساس نظرسنجی شرکت Deloitte، وقتی شرکت ارزش های خود را با کارمندان به اشتراک بگذارد و به آنها باور داشته باشد ، موجب افزایش وفاداری کارمندان خود می شود. خصوصا زمانی که کارفرمایان ، هدف شرکت را فراتر از صرفاً موفقیت های مالی نشان دهند. افرادی که می خواهند حداقل پنج سال در یک سازمان مشغول به کار شوند ، به مراتب بیشتر از دیگران به فکر فرهنگ مثبت شرکت خواهند بود تا نیازهای فردی خود.

به گفتۀ ادموندز: “اکثر رهبران توجهی به کیفیت فرهنگ محیط کار خود نمی کنند، چون هیچ وقت از آنها خواسته نشده چنین کاری انجام دهند. اگر متوجه شوند محیط کار شان ناسالم است ، نمی دانند باید چه کاری در مورد آن انجام دهند.”
مهمتر از همه ، ترکیب محل کار با نحوۀ کار ، تاثیر مثبتی بر کارکنان می گذارد و باعث می شود احساس بیشتر آرامش کنند و کار خود را به بهترین شکل انجام دهند.

به نقل از برایان شاپلند (Brian Shapland)، مدیر کل turnstone: ” طراحی دفتر کار برای کسب و کارهای کوچک باید به صورتی باشد که این حس را به کارکنان بدهد که برای سازمان و هدف آن مهم هستند. و وقتی وارد دفتر کار خود می شوند، کاملا مشخص باشد که شرکت برای آنها ارزش قائل است.”