سه مورد از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی

خانه / مقالات  / سه مورد از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی
decoration

سه مورد از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی اتاق نشیمن به این دلیل کارساز است چرا که مبلمان مقیاس مناسبی دارند، طراحی رنگ بسیار تنگاتنگ و مهم است و بافت ها متنوع هستند. هنگامی که صحبت از دکوراسیون خانه شما به میان می آید، انجام دادن آن توسط خود شما می تواند بسیار جذاب، دارای صرفه اقتصادی که امکان کنترل بر روی خروجی کار و بودجه را به شما می دهد.اما اگر تا به حال یک طراح دکوراسیون داخلی بوده اید شما خواهید دانست همیشه فضایی که در ذهنتان تجسم می کنید در واقعیت در اختیار شما نخواهد بود و نتایج متفاوت از پیش بینی های ذهنی شما از آب در می آید.قطعاتی که در ذهنتان در کنار هم تصور کرده اید در واقعیت نمی توانند در کنار هم به کار برده شوند، طراحی رنگ شما کارآیی خود را از دست خواهد داد و در نهایت جریان و طراحی مد نظر شما کارساز نخواهد بود.

اغلب مواقع طراحی اتاق شما به دلیل نادیده گرفتن یک یا چند اصول کلیدی طراحی دکوراسیون داخلی کارآیی خود را از دست می دهد. با داشتن کمی اطلاعات در خصوص طراحی دکوراسیون ، طراحی اتاق شما بسیار ساده تر شده و نتایج خروجی بسیار مطلوب تر خواهد شد. در اینجا سه مورد از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی که شما باید قبل از انتخاب دکوراسیون خود بدانید آورده شده است.

رنگ

رنگ یکی از مهمترین اصول های طراحی دکوراسیون اتاق شما می باشد و فاکتوری است که حس یکپارچگی و متفاوت بودن به طرح شما می بخشد. بهترین روش در این زمینه به این صورت است که ۳-۲ رنگ انتخاب کنید و هریک از آنها را حداقل سه بار در فضای مورد نظر خود تکرار کنید و میزان هماهنگی آنها را با مبلمان، لوازم جانبی، پرده و فرش ها به منظور برقراری ارتباط و ایجاد یک طرح یکپارچه ازمایش کنید.

دقیقا مشابه انتخاب رنگ، در زمینه انتخاب سایه روشن های مکمل رنگ نیز به منظور ایجاد یک تصویر پیوسته و شناور با روش مشابه عمل کنید. به یاد داشته باشید رنگ های متضاد در نهایت منجر به ایجاد یک فضای سر زنده و پر انرژی شده در حالیکه استفاده از رنگ های شبیه به هم باعث ایجاد یک فضای آرامش بخش می شود.

مقیاس

اگر چیزی در فضای شما وجود دارد که به نظر شما اشتباه است و شما نمی توانید آن را تغییر دهید و دست روی آن بگذارید، زمان خوبی برای استفاده از مقیاس مبلمان شما فرا رسیده است.

مقیاس به معنای اندازه مبلمان و دکوراسیون شما در مقایسه با اندازه اتاق و مبلمان پیرامونی است. یک مبل با ظاهری مجلل و بزرگ در کنار یک صندلی با چهار پایه ساده بسیار بزرگ و زمخت به نظر خواهد رسید به عنوان مثال، اگرکه یک مبل رسمی و یک میز قهوه کوچک تنها قطعات در یک اتاق نشیمن بزرگ باشند، ظاهری ناخوشایند خواهند داشت.

برای داشتن طرحی با مقیاس مناسب باید یک تعادل در بین اجزای موجود ایجاد کنید. در یک اتاق، باید فضای کافی برای ایجاد امکان حرکت را خالی بگذارید و از طرفی این فضا نباید به اندازه ای باشد که حس خالی بودن اتاق را به افراد القا کند.

هنگامیکه زمان انتخاب قطعات مبلمان است، باید توجه داشته باشید که یک تفاوت جزئی در مقیاس آنها مسئله ای مناسب محسوب می شود اما تفاوت های بزرگتر در مقیاس آنها می تواند عامل بر هم زننده تعادل در طراحی شما باشد.

بافت

بافت و ساختار اتاق شما عامل مهم دیگری از این پازل می باشد چراکه باعث ایجاد یک فضای هارمونیک و منظم می شود. در طراحی های مدرن، به عنوان مثال، استفاده بیش از حد از اقلام درخشان و مصالح سخت مانند پلاستیک، فلز، روکش های براق باعث می شود حس ناخوشایند و سردی در اتاق شما حاکم شود.

اضافه کردن بافت های مخملی مانند قالیچه های یونانی، طرح دیوار توری شکل و استفاده از کوسن بر روی مبلمان خود می تواند باعث ملایم تر و خوشایند شدن
طراحی دکوراسیون داخلی اتاق شما شود.

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید