طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل مجموعه‌ای از دانش، تجربه و ذوق هنری است؛ که طراح و دکوراتور خانه، با تکیه بر آنها، فضای مدنظر شما را پدید می‌آورد. در زمینه طراحی دکوراسیون منزل سبک‌های گوناگونی وجود دارد؛ که هرکدام می‌توانند فضای خانه را دارای ویژگی‌های مخصوص به خود نمایند؛ تا دکوراسیون داخل خانه شما، محلی برای کسب انرژی و آرامش باشد. گروه مکعب در کنار سایر خدمات خود در زمینه طراحی دکوراسیون، به ارائه خدمات طراحی دکوراسیون خانه نیز می‌پردازد. حاصل سال‌ها تجربه طراحان گروه مکعب در این زمینه، خانه‌هایی دلنشین، چشم‌گیر و زیباست.

چرا طراحی دکوراسیون منزل مهم است؟

خانه محل آسودن ماست. جایی که از شلوغی بیرون، چالش‌های محیط کار و فعالیت‌های روزمره، به آن پناه می‌بریم. اگرچه در این دوران، افراد ساعات کمتری را در خانه به سر می‌برند؛ اما همین ساعات لحظاتی ارزشمند هستند. لحظاتی که باید موجب بازیابی انرژی شما شوند. لحظاتی که باید بتوان در آن، در کنار عزیزان و نزدیکان، خاطراتی خوب را رغم زد. بنابراین بسیار مهم است که فضای خانه به شکلی طراحی شود که افراد در آن احساس راحتی، امنیت و آرامش کنند.

در کنار احساس راحتی و آرامش، کاربردی بودن فضای خانه و چینش عناصر در آن نیز، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به عنوان مثال امن بودن فضای خانه برای کودکان، آماده بودن فضای خانه برای فعالیت‌های گوناگون و… همگی از جمله موارد کاربردی بودن دکوراسیون داخل خانه است.

بنابراین باید بتوانیم از دانش طراحی دکوراسیون داخلی منزل، در جهت بهبود فضای زندگی خود، بیشترین استفاده را داشته باشیم.

طراحی دکوراسیون داخلی توسط گروه مکعب

فراموش نکنید که انسان زیباست و زیبایی را دوست دارد. از بعد زیبایی‌شناسانه همه ما دوست داریم در محیطی جذاب و زیبا زندگی کنیم. بسیاری از افراد با صرف هزینه فراوان و خرید مبلمان و عناصر دکوراتیو گران‌قیمت، می‌کوشند که این زیبایی را به خانه خود بیاورند؛ اما موفقیت چندانی حاصل نمی‌شود.

اگرچه صرف هزینه فراوان می‌تواند در داشتن خانه‌ای زیبا موثر باشد؛ اما واقعیت آن است که فراتر از صرف هزینه، داشتن دانش طراحی دکوراسیون منزل و ذوق و قریحه هنری، از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. بنابراین بهتر است مقداری از بودجه خود را صرف استفاده از خدمات یک طراح دکوراسیون داخلی نمایید؛ تا با صرف هزینه معقول، فضایی مناسب و نزدیک به دیدگاه و سلیقه خود را دریافت کنید.

متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی منزل، تجارب بسیار بالایی در این زمینه دارند. آنها اطلاعات کاملی از روانشناسی رنگ‌ها، سبک‌های نورپردازی، بزرگ و کوچک جلوه دادن فضاها، تقسیم کاربری‌ها، چینش مبلمان‌ها، طراحی دیوارها و… دارند. این اطلاعات حاصل سال‌ها مطالعه و تجربه است؛ و نتیجه آن طراحی فضایی است که علاوه بر رضایت اولیه شما، تا سال‌ها خسته‌کننده نخواهد شد.

مراحل طراحی دکوراسیون داخل خانه توسط گروه مکعب

یک تیم حرفه‌ای، بر اساس اصول حرفه‌ای فعالیت می‌کند. ما در گروه مکعب، مسئولیت طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما را طبق اصول از پیش تعیین شده و روالی تعریف شده انجام می‌دهیم. در ادامه با جزئیات فعالیت‌های ما در این زمینه آشنا خواهید شد.

1. بررسی نیازهای شما

اگرچه گفته شد که طراحی دکوراسیون داخلی یک تخصص است؛ اما در نهایت این شما هستید که باید نیازهای خود را برای طراح شرح دهید. طراح منزل شما ابتدا باید به خوبی با سلایق، روحیات و نیازهای‌تان آشنا شود؛ تا بتواند طرحی ارائه دهد که برای شما جذاب و دوست‌داشتنی باشد. بنابراین در اولین قدم، طی یک جلسه مشترک، این نیازها بررسی می‌شود. ممکن است طراح، تصاویری از مدل‌های گوناگون را به شما نشان دهد؛ تا در نهایت به یک سلیقه و تصمیم واحد نزدیک شوید.

2. بررسی وضعیت فعلی خانه

در مرحله دوم، طراح به بررسی موقعیت فضایی خانه شما می‌پردازد. هر خانه‌ای از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است. مسیر وروردی، محل اتاق‌ها، محل آشپزخانه، پنجره‌های خانه، نما و میزان نورگیر بودن آنها، متراژ هر فضا، سرویس‌های بهداشتی و… همگی از جمله مواردی هستند که در این مرحله و به‌صورت حضوری توسط طراح دکوراتور مورد بررسی قرار گرفته و نقشه فضایی دقیق خانه شما ثبت می‌شود. وجود این اطلاعات برای ارائه طرح‌های بعدی ضروری است.

3. ارائه طرح یا طرح‌های اولیه

بر اساس اطلاعات به دست آمده از دو مرحله قبلی، طراح دکوراسیون داخل خانه به ارائه یک یا چند طرح اولیه می‌پردازد. تفاوت طرح اولیه با طرح نهایی، میزان توجه به جزئیات در آن است. به عنوان مثال در طرح اولیه چینش مبلمان‌ها، رنگ‌های اصلی و فرعی، مسیر نورپردازی‌ها و موارد کلی مشابه، کاملا مشخص می‌شود؛ اما جزئیات طرح، مانند نوع بافت مبلمان، جزئیات طرح کفپوش‌های مورد استفاده، رنگ‌های نورپردازی، شکل پرده‌ها و… با دقت بسیار کمتری مورد توجه قرار می‌گیرد.

4. تصمیم‌گیری و ساخت طرح نهایی

حالا وقت آن رسیده که از میان طرح‌های اولیه، یک طرح برای تکمیل شدن انتخاب شود. در این مرحله، شما باید به خوبی به موارد گوناگون توجه کنید؛ و هرچه مشارکت فعال‌تری داشته باشید طرح نهایی به سلیقه شما نزدیک‌تر خواهد بود. فراموش نکنید که در نهایت این شما هستید که باید در این خانه زندگی کنید؛ بنابراین بدون تعارف، آنچه را نیاز دارید بیان کرده تا در نهایت طرح را با حفظ استانداردهای طراحی، به سلیقه خود نزدیک‌تر کنید.

5. رفع مشکلات احتمالی

پس از نهایی شدن طرح، تایید نهایی از شما گرفته خواهد شد. در این مرحله می‌توانید به‌طور کامل روی جزئیات تمرکز کنید؛ و هرگونه سوال و ابهام را برطرف نمایید. این مرحله آخرین مرحله طراحی خانه شماست. بنابراین به خوبی به جزئیات توجه کنید. همچنین در این مرحله هزینه اجرای طرح با دقت بیشتری مشخص می‌شود. بنابراین فرصت خوبی برای بررسی بودجه و کم و زیاد کردن آن است.

6. اجرای طرح

یک تیم حرفه‌ای، تنها به طراحی دکوراسیون داخلی منزل اکتفا نمی‌کند؛ بلکه می‌تواند مجری طرح نهایی نیز باشد. این یک نشانه مهم در انتخاب یک پیمانکار خوب در این زمینه است. همچنین یکی بودن طراح و مجری طرح، باعث می‌شود نتیجه نهایی به طراحی‌های انجام شده کاملا نزدیک باشد؛ و تا حدودی نیز در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود. متخصصان گروه مکعب، صفر تا صد پروژه شما را از طراحی تا اجرا بر عهده می‌گیرند.

پروژه های اجرایی طراحی دکوراسیون داخلی منزل گروه مکعب

پروژه مسکونی ولنجک

پروژه مسکونی ولنجک

دکوراسیون منزل