آیا میز اداری کلاسیک هنوز انتخاب خوبی است؟

خانه / مقالات  / آیا میز اداری کلاسیک هنوز انتخاب خوبی است؟
Classic office table

آیا میز اداری کلاسیک هنوز انتخاب خوبی است؟

این روزها رویکرد بازار دکوراسیون اداری به سمت محصولات مدرن است. سبک جدید سازمان‌دهی شرکت‌ها، فرم تازه‌ای به دفاتر اداری آنها داده است. فرمی که استفاده از میز اداری مدرن را در مقایسه با میز اداری کلاسیک به‌صرفه و جذاب می‌کند. اما در این بین هنوز بعضی از افراد به سبک‌های کلاسیک دکوراسیون اداری و میز اداری علاقمند هستند. گاهی تصور می‌شود رویکرد شدید بازار به محصولات مدرن، باعث می‌شود این افراد نتوانند دکوراسیون اداری را بر مبنای علاقه و سلیقه خود انتخاب کنند.
واقعیت این است که با وجود موارد گفته شده، هنوز هم یک میز اداری کلاسیک می‌تواند از بسیاری جهات انتخابی بهتر باشد. در واقع تنها مسئله تغییر یافته به نسبت گذشته، وجود یک رقیب قدرتمند دیگر به نام میز اداری مدرن است. در این نوشته وب‌سایت مکعب گروپ، می‌خواهیم نکاتی را درباره انتخاب میز اداری کلاسیک مطرح کنیم. مطالعه این نکات برای علاقمندان طراحی کلاسیک می تواند مفید باشد.

چه زمانی میز اداری کلاسیک انتخاب خوبی است؟

میز اداری کلاسیک مانند سایر طراحی‌های کلاسیک معمولا از طراحی‌های بزرگ، شلوغ و کار شده بهره می‌برد. این نوع طراحی معمولا بر پایه عنصر اولیه چوب شکل گرفته و آثار هنر کلاسیک مانند منبت‌کاری را گاها می‌توان روی آن مشاهده کرد. همچنین به دلیل چوبی بودن این میزها، به‌طور معمول رنگ‌بندی آنها در طیف رنگ‌های قهوه‌ای قرار می‌گیرد.
میز اداری کلاسیک دارای ویژگی‌هایی است که آن را برای شرایطی مشخص مناسب می‌کند.
در درجه اول میز اداری کلاسیک مناسب کسب‌وکارهایی است که دارای مشتریان و کارکنانی در رده سنی میان‌سال و پیر هستند. به‌طور معمول این افراد علاقه بیشتری به میزهای اداری کلاسیک داشته و در مواجهه شدن با چنین فضاهایی احساس بهتری خواهند داشت. همچنین این میزها برای اداراتی که نیازمند ایجاد فضایی کاملا رسمی و جدی هستند، انتخاب خوبی است.
موضوع دیگری که هنگام انتخاب میز اداری کلاسیک باید در نظر داشته باشید؛ توجه به مساحت فضای دفتر اداری و تعداد کارکنان است. میز اداری کلاسیک و به‌طور کلی همه انواع مبلمان اداری کلاسیک، به نسبت نمونه‌های مدرن خود از اندازه‌های بزرگتری برخوردار هستند. این ویژگی باعث می‌شود برای طراحی دکوراسیون اداری بر مبنای اصول کلاسیک، نیازمند فضایی بزرگ‌تر باشید. در واقع یک میز اداری کلاسیک، یک میز فاخر است که برای نشان دادن زیبایی‌های خود نیازمند فضای خالی بیشتری در اطراف است.
همچنین تعداد کارکنان فعال در دفتر کار، بر انتخاب میز اداری کلاسیک موثر است. اگر دفتر کار شما دارای تعداد محدودی کارمند است؛ استفاده از میز اداری کلاسیک و به طور کلی دکوراسیون اداری کلاسیک ساده‌تر و منطقی به نظر می‌رسد.
همچنین حوزه فعالیت شما می‌تواند بر این موضوع موثر باشد. به عنوان مثال یک شرکت تکنولوژی سنخیتی با طراحی کلاسیک ندارد؛ در حالی که یک شرکت قدیمی در حوزه مد و لباس فاخر یا طلا و جواهرات، می‌تواند از طراحی کلاسیک دفتر کار خود بیشترین بهره را ببرد.

چه زمانی میز اداری کلاسیک انتخاب بدی است؟

میز اداری کلاسیک برای دفاتر اداری کوچک با تعداد کارمندان بالا، انتخاب مناسبی نیست. همچنین میز اداری کلاسیک در فضاهایی که نیازمند جنب‌وجوش فراوان و ارتباطات بیشتر کارکنان با یک‌دیگر است؛ محدودیت‌های زیادی را به کارکنان تحمیل می کند.
همچنین میز اداری کلاسیک برای فضاهایی که هنگام کار نیازمند تجهیزات جانبی زیادی هستند، مناسب نیست. به عنوان مثال شما نمی‌توانید از میز اداری کلاسیک به عنوان میز کامپیوتر استفاده کنید. تصور کار کردن و ایجاد اتصالات کامپیوتر با اجزای خود و سایر تجهیزات مثل فکس، پرینتر و… روی یک میز کلاسیک واقعا جالب نیست.
در نهایت با استفاده از میز کار کلاسیک نمی‌توانید ایده‌هایی از جمله میز کار داغ یا دفتر کار باز که رهاورد طراحی مدرن است را به‌درستی اجرا کنید.

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید