میز کنفرانس و کارکرد گرایی

خانه / مقالات  / میز کنفرانس و کارکرد گرایی
Conference table and functionalism

میز کنفرانس و کارکرد گرایی

برای این که یک میز خوب کنفرانس داشته باشیم و از آن در هر جلسه کاریمان لذت ببریم میان یک دوگانه فکری خاص به سر می‌بریم. یکی آن که این نوع میز اداری برای ما چقدر باید کاربردی باشد و در عین حال باید چقدر میز کنفرانس ما باید شیک و تجملی باشد. در طراحی میز کنفرانس ما باید چقدر زیبایی آن را لحاظ کنیم. در این مقاله از سایت گروه مکعب می‌خواهیم به این دوگانه فکری بپردازیم که میز کنفرانس ما چقدر باید کاربردی و چقدر باید زیبا باشد.
ابتدا بیایید به میز کنفرانس نگاهی دیگر بیندازیم. منظور ما از میز کنفرانس میزی با بیش از ۲۰ صندلی در اطراف آن است. این میز‌ها باید در جایی قرار بگیرند که سقفی بلند بیش از ۲٫۸۰ ارتفاع داشته باشد. این چنین میز‌هایی با بیش از ۲۰ صندلی در اطراف خود محلی برای جمع شدن افراد یک شرکت در جلسه‌های بسیار مهمی است که گاه در آنها سرنوشت کاری یک شرکت تعیین می‌شود. میزان اطلاعات و صحبت‌هایی که در یک جلسه کاری در یک اتاق کنفرانس رد و بدل می‌شود به شدت بالاست پس امکانات این اتاق از شرکت باید بسیار بالا باشد.
شما با استفاده از انواع امکانات به کار رفته در یک میز کنفرانس استاندارد می‌توانید به انواع پایگاه‌های داده دسترسی داشته باشید. لپ‌تاپ خود را به اینترنت سریع شرکت وصل کنید؛ شارژر گوشی هوشمند خود را به پریز‌های برق برسانید؛ به شبکه نمایش اتاق کنفرانس متصل شوید و با استفاده از سیستم صوتی داخلی صدای خود را به خوبی به گوش دیگران برسانید و حتی مکالمات داخل جلسه را ضبط کنید.
همه این امکانات در یک میز تعبیه می‌شود سیم کشی بسیار خوب و همین طور کانال‌هایی برای عبور دادن شبکه‌ای از سیم‌های اطلاعات، برق و دیگر ملزومات ارتباطی، می‌تواند میز شما را به شدت کاربردی کند.
همین طور طراحی میز راهی را باز می‌گذارد که نیرو‌های خدماتی که به پذیرایی از مهمان‌های جلسه می‌پردازند بتوانند به راحتی از همه پذیرایی کنند.
این مسائل سبب می‌‌شود که میز کنفرانس از شکلی نسبتا شبیه به یک دیگر برخوردار شوند و این یعنی آن که شما با استفاده از یک میز کنفرانس استاندارد نمی‌توانید چندان در طرح آن تفاوت شکل ایجاد کنید. اما این محدودیت‌ها به این معنی است که باید فقط به کاربردی بودن میز کنفرانس فکر کرد. آیا زیبایی خاص اتاق و میز کنفرانس عملا موضوعی بی‌معنی است؟

نگاه زیبایی شناسانه به میز کنفرانس

یک جلسه کاری با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه است، زیرا تمام مشکلات یک شرکت در جلسات آن نمود پیدا می‌کند از این رو گاهی جلسات یک شرکت به پر حرارت و پیچیده می‌شود. به عنوان یک طراح شما می‌توانید در این روند نقش یک سوپاپ اطمینان را داشته باشید. حضور در جایی که افراد آن را دوست دارند از دکوراسیون داخلی آن لذت می‌برند و رنگ بندی آن به آنها روحیه و آرامش می‌‌دهد می‌تواند سطح خلاقیت‌ آنها را بالا ببرد.
استفاده از انواع نورپردازی با طیف‌های ملایم می‌تواند تأثیری آرام کننده روی روان افراد حاضر در جلسه داشته باشد . همین طور در اتاق کنفرانس خود شما می‌توانید از انواع موکت استفاده کنید تا رنگ و بافتی گرم را به اتاق کنفرانس دهید. همه این موارد یک جلسه پیچیده و البته ناراحت کننده را قابل تحمل تر می‌کند.
اما خود میز کنفرانس هم قابلیت تغییر رنگ را دارد. استفاده از انواع رنگ‌های شاد می‌تواند فضا را تا حد نهایت شاد کند به یاد داشته باشید که میز کنفرانس شما در اتاق کنفرانس بیشتر حجم فضای اتاق را اشغال کرده است و همین هم سبب می‌شود که با تغییر رنگ میز کنفرانس، شما حجم بسیار زیادی از رنگ را وارد دکوراسیون اداری خود کنید.
رنگ میز را می‌توانید به رنگ‌های شاد تغییر دهید اما به یاد داشته باشید رنگ میز کنفرانس نباید چشم را اذیت کند برای همین از رنگ‌های گرم اما مات یا چرک استفاده کنید. تا باز تاب نور چشم حاضران در جلسه را آزار ندهد. مورد دیگری که باید در انتخاب رنگ میز کنفرانس رعایت کرد هماهنگی رنگ این میز با پرد‌ه‌ها و بعد صندلی‌های اطراف آن می‌تواند اوج هارمونی را به اتاق کنفرانس شما ببخشد. سعی کنید در ساخت میز کنفرانس خود از کلیشه‌ها به دور باشید و در عین حال آرامش روانی خود و همکارانتان را لحاظ کنید.

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید