چرا باید به هماهنگی در دکوراسیون اداری خود فکر کنیم؟

خانه / مقالات  / چرا باید به هماهنگی در دکوراسیون اداری خود فکر کنیم؟
Coordination in office decoration

چرا باید به هماهنگی در دکوراسیون اداری خود فکر کنیم؟

برخی چیز‌هاست که وقتی بیش از موارد دیگر تکرار می‌شود، دیگر بدهی به نظر می‌رسد و وقتی که ما آنها را برای خود بدهی می‌پنداریم، انتظار داریم دیگران هم آنها را بدهی بدانند و این موضوع سبب می‌شود در هنگام بحث به سوء تفاهم‌های پایه‌ای برخوریم. در طراحی دکوراسیون اداری نیز یکی از این موضوعات به وجود آوردن مفهوم هماهنگی و هارمونی در ترکیب یک دکوراسیون اداری است.
بارها هنگام خرید یک مبل گرانقیمت و یا یک میز کنفرانس مجلل به خود گفته‌ایم که اساسا چرا باید این میز این گونه باشد و چرا باید این میز را با این قیمت انتخاب کرد.
همه ما یک اصل را در ذهن داریم و آن هم این است که دکوراسیون اداری ما باید هماهنگ با برخی مفاهیم ذهنی ما باشد. این مفاهیم ذهنی موضوعی است که ما می‌خواهیم با رنگ‌ها و طرح‌ها، آنها را به دیگران القا کنیم. دوست داریم وقتی وارد اتاق انتظار جلسات ما می‌شوند، با هماهنگی رنگ مبلمان اداری و دیگر وسایل مفهومی را به بیننده برسانیم. اگر اینچنین باشد با شناخت طرح و رنگ و متریال‌های گوناگون می‌توان حس و فکر را در ذهن بیننده و کاربر پدید آورد. اگر اینچنین نباشد تنها با دیدن دکوراسیون اداری ما بیننده سرگشتگی و مخدوش شدن درک و دریافت را به ذهن خود می‌افزاید.
به دکوراسیون شرکت گوگل در کالیفرنیای آمریکا نگاهی بیندازید.

هماهنگی در دکوراسیون اداری

هماهنگی در دکوراسیون اداری

این همه به کار بردن رنگ و طرح خاص با صندلی‌های گوناگون در این دفتر عظیم چه را به ذهن شما متبادر می‌کند. چگونه می‌شود یک اداره را این گونه کرد و دیسیپلین و نظم خشک اداری را در آن به جریان انداخت. راستی اساسا گوگل برای چه دفاتر اش را مانند آبنبات‌های رنگی رنگ می‌کند.

در دکوراسیون اداری برقراری هماهنگی و هارمونی مهم است

در دکوراسیون اداری برقراری هماهنگی و هارمونی مهم است

گوگل بنای شرکتش را بر روی کار مداوم و متعهدانه بر روی محصولاتش گذاشته است. برای او یک چیز مانند رگ حیاتی است و آن هم خلاقیت در کار است. این که دکوراسیون اداری از اداره‌ای با نظمی خشک به در آوریم و مانند هیچ جای دیگر روی کره زمین نباشیم و از همه برتر و متفاوت تر باشیم، موضوعی است که برای گوگل از هر چیز دیگری مهم‌تر است. برای این که متفاوت باشید باید متفاوت زندگی کنید و این همه حجم تفاوت باید در دکوراسیون اداری شما به عنوان بخشی از زندگی نیز جلوه‌گر باشد.
شما باید در محیطی متفاوت نفس بکشید، تا به چیزی فکر کنید که ۸ میلیارد آدم دیگر فکر نکرده‌اند و در عین حال چیزی خلق کنید که همه آن را می‌خواهند و همه به آن نیاز دارند.
از این رو گوگل به موضوعاتی در طراحی دکوراسیون اداری خود فکر کرده است که به هیچ عنوان در عرف طراحی دکوراسیون اداری جای نمی‌شود اما بی‌همتا و تحسین برانگیز است.
شما نیز باید به مفهوم اصلی پیرامون خود فکر کنید. آیا خلاقیت در کار برای شما مهم است آیا به وجود آوردن نظمی مثال زدنی آنچنان مهم است که باید آن را در طراحی دکوراسیون اداری خود بازتاب دهید. در ادامه راهکار‌هایی را به شما نشان می دهیم.

چند راهکار کوتاه برای القای مفاهیم خاص در دکوراسیون اداری

به سراغ مفهوم نظم می‌رویم. این مفهوم شاید گم شده تمام ادارات و مؤسسات ایرانی است. نظم موضوعی است که در ارگان‌های نظامی در اوج خود پیاده می‌شوند از این رو اگر دوست دارید نظم را در اوج خود، به دیگران و کاربران دکوراسیون اداریتان القا کنید حتما از یونیفرم‌های بصری در کار خود استفاده کنید. تفاوت را به حداقل برسانید و برای هر چیز تأکید می‌کنم هر چیز، حتی کوچکترین المان‌های تشکیل دهنده دکوراسیون اداری خود، جایی محاسبه شده و دقیق پیش‌بینی کنید. همه را ملزم کنید در این نظم رفتار کنند و شاید اول کمی سخت باشد و اما شدنی است. دکوراسیون اداری در این حالت، یک کارگاه تمام عیار است برای تمرین نظم در محیط کار.
هارمونی می‌تواند هماهنگی و انسجام تیمی را به بیننده القا کند. این که مبلمان شما با رنگی مکمل در کنار میز اداری  و دیوار و کف پوش قرار گیرد به بیننده می‌گوید که این ارگان به معنی واقعی زنده است و هر بخش آن تکمیل کننده فرایند است که به دقت و انسجام در کنار هم چیده شده است. برای القای حس استواری حتما از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری حتما استفاده کنید. مکمل را روشن و پر انرژی انتخاب کنید رنگی مانند نارنجی فوق العاده زیباست تا روی مبل تک شما کار شود.
مکعب گروپ همیشه بهترین‌ها را برای شما در یک دکوراسیون اداری می‌خواهد، با ما همراه باشید.

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید