کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه شما به حد مورد نیازتان مناسب و جادار هستند؟ کابینت ها در آشپزخانه های کوچک و همچنین بزرگ اهمیت بسیار زیاد و قابل توجهی را دارند.

اگر به سابقۀ طراحی کابینت آشپزخانه در طول سالها نگاهی بیاندازید ، مدل های فوق العاده ای خواهید دید. پیشینیان ما از قفسه های ساده ، یکی دوتا جعبه و یک میز به عنوان کابینت استفاده می کرده اند. اما امروزه کابینت ها هزاران سبک و مدل دارند ، انتخاب بهترین مدل برای شما ، به چندین عامل بستگی دارد. در اینجا به چند نکته برای انتخاب کابینت مناسب برای آشپرخانه تان اشاره می کنیم. در این مقاله می توانید با اطلاعات کلی در مورد طراحی کابینت آشپزخانه نیز آشنا شوید.

اصول اولیه

با وجود صدها و هزاران مدل ، انتخاب کابینت می تواند گیج کننده باشد. فرم اصلی همۀ کابینت ها یکی است : یک جعبه ، که یا بر روی زمین و یا بر روی دیوار نصب می شود – با این تفاوت که ظاهر آن با یک جعبه معمولی زمین تا آسمان فرق دارد ، بسته به اینکه آیا یک کابینت کوچک و ساده دیواری ۱۰۰ دلاری است ، یا یک مجموعه کامل ۱۰۰۰ دلاری.
طرح کابینتهای آشپزخانه به دو نوع اصلی تقسیم می شوند : کابینت قاب دار ، که استاندارد ایالات متحده است ؛ و کابینت بدون قاب ، که چند وقتی است در اروپا خیلی محبوب شده است. هر دو نوع ، شامل یک جعبه هستند که از انواع تخته های چوب مانند تخته سه لا، تخته خرده ، MDF، ملامین و غیره ساخته شده اند. کابینت های با کیفیت و گران معمولا از تخته سه لای ضخیم تر ساخته شده اند در مقایسه با کامپوزیت که ارزان قیمت است. تفاوت در جلوی کابینت است : کابینت قاب دار ، یک “قاب” اضافی دارد که جلوی کابینت را می سازد. در کابینت بدون قاب، لبه تخته، جلوی کابینت را شکل می دهد. در نتیجه در کابینت های قاب دار معمولا فضای بیشتری بین درهای کابینت به وجود می آید و ظاهر سنتی به کار می دهد ، در حالی که در کابینت های بدون قاب درها نزدیک به هم بسته می شوند و مدرن تر به نظر می رسد.

کشوها ، درها و دستگیره های کابینت

کشوها و درها ، به این جعبه های ساده شکل و رنگ می دهند و همچنین به کارایی کابینت می افزایند. در کابینت های با کیفیت و گران ، ساختار کشو ها dovetail و ساختار درها طرح دار است. انواع مختلف دستگیره ها نیز می تواند کیفیت کابینت ها را بالا ببرد. لولاهای پنهان و کشوهای با پیستون هایی که خود شان بسته می شوند ، د رحال حاضر بیشتر طرفدار دارند.

انتخاب کابینت

بهترین کار در انتخاب کابینت ، مطابقت دادن رنگ آن با سبک خانه است. کابینت های ساده ، سفید و تخت برای آشپزخانه های سبک روستایی مناسب اند. در عین حال ، برای یک خانه مدرن تر ، یک کابینت گیلاسی با در مات شیشه ای برای کابینت های دیواری و در طرح دار برای کابینت های زمینی ، انتخاب خوبی است. انتخاب رنگ مناسب نیز می تواند زیبایی هایی کاشی و یا سنگ کاری های آشپزخانه را دو چندان کند.
اگر در انتخاب رنگ ، طرح های در و دستگیره ها مشکل داشتید ، به یک مرکز طراحی خانه یا آشپزخانه محلی سر بزنید ، به این ترتیب می توانید انواع گزینه ها را از نزدیک ببینید. اکثر فروشندگان در این مراکز می توانند در مورد هزینه های هر یک از طرح های مختلف کابینت شما را راهنمایی کنند.
از آنجا که کابینت عملا بیشتر بودجۀ شما برای بازسازی آشپزخانه به خود اختصاص می دهد ، برای اینکار وقت بگذارید و عاقلانه انتخاب کنید. و این احتمال را در نظر بگیرید که ممکن است سال ها از این کابینت ها استفاده کنید.