۱۱ نکته مهم برای یک فضای اداری با طراحی مناسب (بخش اول)

خانه / مقالات  / ۱۱ نکته مهم برای یک فضای اداری با طراحی مناسب (بخش اول)
نکات مهم برای یک فضای اداری

۱۱ نکته مهم برای یک فضای اداری با طراحی مناسب (بخش اول)

در دنیای تجاری همیشه در حال تغییر، حداکثرسازی محیط کار برای ایجاد فضای کاری کاربردی‌تر، نقش مهمی در ایجاد یک محیط کاری دوستانه، راحت، الهام‌بخش و سازنده ایفا می‌کند.
اگر در نظر دارید فضایی برای برگزاری جلسات خصوصی و یا استراحت بین کار در فضای فعلی کارتان ایجاد کنید و بودجه‌تان نیز محدود است، پارتیشن‌بندی اداری می‌تواند یک راه حل خوب باشد. برای این منظور می‌توانید از مجموعه‌ای از پارتیشن های اداری شیک و خلاقانه استفاده کنید.

مزایای استفاده از پارتیشن‌ در فضای اداری

۱. حواس‌پرتی کمتر

یافتن تعادل مناسب بین حفظ حریم خصوصی و همکاری، بستگی به نوع کسب و کار شما دارد، اما به طور کلی کارکنان این حق را دارند که به سطح مناسبی از تمرکز برسند تا بتوانند کار خود را به طور موثر انجام دهند.

نکته: پارتیشن های اداری سفارشی، حریم خصوصی را حفظ کرده و عایق سر و صدا هستند؛ دو موردی که بر روی کارایی کارکنان تاثیر به سزایی دارند.

۲. زیبایی

پارتیشن‌های اداری انواع مختلفی دارند از جمله شیشه‌ یک یا دوجداره، و همچنین مواد ساخت پارتیشن‌ها نیز بسیار متنوع است از جمله چوب، آلومینیوم، گچ تخته، کامپوزیت و شیشه ای؛ علاوه بر این پارتیشن‌ اداری در طرح‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌ها مختلف موجود هستند.

نکته: ظاهر و حس دفتر کار می‌تواند تاثیر یادی بر روحیه کارکنان داشته باشد؛ یک محیط کار شاداب منجر به داشتن نیروی کار شاد و سخت‌کوش خواهد شد.

۳. مقرون به صرفه

انعطاف‌پذیری پارتیشن‌ها به این معناست که شما می‌توانید هر زمان که نیاز به اعمال تغییرات و تنظیم مجدد در دکوراسیون اداری فضای دفتر خود داشتید، پارتیشن‌ها را باز کرده و از نوع به شکل دیگر یا در مکان دیگر نصب کنید. این کار کمتر از بازسازی کامل خرابی به بار می‌آرود، به خصوص اگر بودجه محدود باشد.

نکته: پارتیشن‌بندی اداری، راهی بسیار موثر برای ایجاد یک فضای جدید یا یک اتاق استراحت جدید است.

کدام نوع پارتیشن‌ مناسب فضای اداری می باشد

۴. دلایل اصلی برای انتخاب پارتیشن را در نظر بگیرید

هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام نوع پارتیشن برای شما مناسب‌تر است، اولین کاری که باید بکنید این است که ببینید دقیقا میخواهید با فضای کاری فعلی خود چه کار کنید.

آیا نیاز دارید یک قسمت جدید برای پذیرش ایجاد کنید؟ شاید فضای لازم برای برگزاری جلسات خصوصی به منظور بحث در مورد مسائل حساس و محرمانه را ندارید و یا صرفا به یک فضای استراحت برای کارکنان خود هستید تا بین کار در آنجا استراحت کنند، ناهار بخورند و یا جلسات غیر رسمی خود را برگزار کنند.

نکته: دلیل پارتیشن بندی شما هرچه که بود، حتما درمورد انواع مختلف پارتیشن‌های موجود کاملا تحقیق کنید.

چه نوع پارتیشن های اداری موجود است؟

۵. پارتیشن‌های قابل جداسازی

بستن و باز کردن این پارتیشن‌ها فوق‌العاده راحت است، به ویژه اگر دائما نیاز به تغییرات داشته باشید.

نکته: پارتیشن‌های با درهای کشویی یا تاشو فوق‌العاده هستند به خصوص اگر بخواهید فضاهای جداشده را بیش از پیش مجزا کنید.

۶. پارتیشن‌های چوبی

اگر به دنبال یک ظاهر طبیعی و پراحساس هستید، پارتیشن های چوبی همان چیزی است که به آن نیاز دارید، که در کنار کاربردی بودن، ظاهر دلپذیری نیز به دکوراسیون داخلی فضای کار می‌دهد.

همچنین ظاهر پارتیشن‌های اداری چوبی نیز بسیار متنوع است و پرداخت‌های آنها با هم فرق می‌کند و در عرض و ارتفاع مورد نظر و متناسب با محیط کار شما موجود هستند. پارتیشن های چوبی را می‌توان به راحتی با ۲، ۳ و ۴ اتصال خطی به یکدیگر متصل کرد. این نوع پارتیشن‌ اداری می‌توانند هم به صورت صاف و هم منحنی و بسته به طرح و فضای داخلی دفتر شما طراحی شوند.

نکته: پارتیشن‌های چوبی به ویژه برای اتاق‌های کنفرانس، سوئیت‌های اجرایی و اتاق‌های هیئت مدیره ایده آل است که در آن عملی و کاربردی بودن بسیار مهم است.

در مقاله بعدی نیز همراه ما باشید.

۱۱ نکته مهم برای یک فضای اداری با طراحی مناسب (بخش دوم) 

دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را ثبت کنید